Patrycja i Paweł |Stary Tartak | Zielony Zakątek | Iława

Posted on

Ślub w Iławie

Mogłoby się wydawać, że zdjęcia z kościoła są w kółko takie same. No bo mamy ołtarz, dwójkę ludzi na ładnych krzesłach, widownie i mistrza ceremonii. Ksiądz mówi swoje, młodzi swoje – wszyscy znamy ten scenariusz. Jednak każda msza i każdy kościół mają inną otoczkę. Ten wyjątkowo urzekł nas jasnością, lekkością, dużą ilością świateł i witraży. Dodatkowo rodzinną i swobodną atmosferę stworzyło rodzeństwo Pawła. Brat jest ministrantem i asystował w ceremonii, a siostra umilała wszystkim czas śpiewając podczas mszy.

Wesele w Starym Tartaku

Przyznamy się bez bicia, że mało znamy Mazury i dopiero zaczynamy je odkrywać. W Iławie byliśmy po raz pierwszy i mamy nadzieje, że nie ostatni. Gdzie nie spojrzeć to jeziora, a u jednego z największych stoi kompleks budynków zwany „Stary Tartak”. Kiedyś (jak nie trudno się domyśleć) mieścił się tutaj tartak. Dziś jest prawdziwą perełką. Ceglano-drewniany budynek wykończony czerwoną dachówką, porośnięty bluszczem. Stoi majestatycznie na brzegu jeziora i przyciąga nas do siebie.

Sesja plenerowa w Zielonym Zakątku

Gdzieś tam w krainie tysiąca jezior, ukryte i schowane po drugiej stronie lustra jest pewne magiczne miejsce. Miejsce gdzie wszystko jest inaczej, gdzie nic nie jest takie jak być powinno a jednak w którym czujesz się jak w domu. Wystarczy podążać za białym króli… tzn za Panią w białej sukni 🙂

Kościół: Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Andrzeja Boboli w Iławie

Wesele: Stary Tartak

Sesja Plenerowa: Zielony Zakątek